راهنمای خرید امن

ترب موتور جستجوی خرید هست که فروشنده‌های اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیک را به شما معرفی می‌کند. ماموریت ترب ارائه‌ی شفاف اطلاعات قیمتی به کاربران هست و در فرایند خرید دخالتی ندارد و مسئولیتی در خرید از فروشگاه‌های اینترنتی نمی‌پذیرد. به همین دلیل خواهشمندیم برای داشتن یک خرید امن به موارد زیر توجه کنید.

بررسی مشخصات محصول در سایت فروشنده

قبل از خرید مشخصات محصول را در سایت فروشنده بررسی کنید. ما در ترب تلاش می‌کنیم قیمت فروشنده‌های مختلف را در محصول درست نمایش دهیم اما با این حال ممکن است به اشتباه قیمت فروشنده‌ای در صفحه یک محصول دیگر ثبت شود. در این صورت لطفا با زدن دکمه‌ی «گزارش خطا» ما را از این مورد مطلع کنید.

تماس تلفنی قبل از واریز وجه

قبل از خرید با فروشگاه اینترنتی که قصد خرید کالا را دارید تماس تلفنی بگیرید و از صحت قیمت و مشخصات محصول و همچنین شرایط ارسال کالا اطمینان حاصل کنید. باتوجه به تغییرات بازار ممکن است اطلاعات سایت فروشنده به روز نباشد. در صورتی که متوجه شدید فروشنده‌ای قیمت اشتباهی ثبت کرده با زدن دکمه‌ی «گزارش خطا» در صفحه محصول ما را مطلع کنید.

ثبت اطلاعات سایت فروشنده بعداز خرید

ترب صرفا یک موتور جستجوی خرید هست و محصولات را از بین هزاران فروشگاه اینترنتی معرفی می‌کند. بنابراین هنگام خرید دقت کنید از چه فروشگاه اینترنتی خرید می‌کنید. ثبت اطلاعات فروشنده به شما برای پیگیری سفارش کمک می‌کند. همچنین در صورت پرداخت اینترنتی کد تراکنش بانکی را نیز ثبت کنید تا در صورت بروز مشکل با استفاده از این کد پیگیری کنید.

رجیستری تلفن‌های همراه

برای گوشی‌ها ما اطلاعات رجیستری فروشنده‌ها را نیز استخراج کنیم اما به دلیل مشکلات فنی احتمال خطا در استخراج این اطلاعات وجود دارد. بنابراین قبل از نهایی شدن خرید با تماس تلفنی از وضعیت رجیستری گوشی اطمینان حاصل کنید. اطلاعات بیشتر در «سایت همتا» وجود دارد.

شکایت از فروشگاه

فروشگاه‌های ترب همگی دارای نماد اعتماد الکترونیکی از سازمان تجارت الکترونیک هستند. این نماد نشان‌دهنده‌ی تایید هویت حقیقی یا حقوقی و همچنین آدرس فیزیکی و شماره تماس فروشنده است. در صورت مشاهده‌ی تخلف از فروشنده‌های ثبت شده در ترب از طریق فرم «ثبت شکایات» به ما اطلاع دهید. در صورت اثبات تخلف به ما کمک می‌کند تا فروشگاه خاطی را از ترب حذف کنیم مگر اینکه فروشگاه مسئولیت تخلف خود را به عهده بگیرد و خسارت شما را بازگرداند. علاوه براین می‌توانید در «سامانه ثبت شکایات مرکز توسعه تجارت الکترونیک» و «سامانه ثبت گزارش مردمی» پلیس فتا شکایت خود را ثبت کنید.