Torob main logo icon
ترب

ماینوکسیدیل ۵ درصد پاک دارو ۶۰ میلی لیتر

از ۲۶٫۰۰۰ تومان تا ۳۷٫۰۰۰ تومان

فروشگاه‌های اینترنتی

راهنمای خرید امن
امتیاز ۵ از ۵
price report
ماینوکسیدیل 2 درصد پاک دارو 60 میلی لیتر
پرداخت در محل
ارسال رایگان
تحویل فوری
امتیاز ۵ از ۵
price report
محلول موضعی ماینوکسیدیل ۲ درصد پاک دارو ۶۰ میلی لیتر
پرداخت در محل
ارسال رایگان
تحویل فوری
امتیاز ۵ از ۵
price report
ماینوکسیدیل 2 درصد پاک دارو (60 میلی لیتر)
ارسال رایگان
امتیاز ۵ از ۵
price report
ماینوکسیدیل 2 درصد پاک دارو
پرداخت در محل
ارسال رایگان
تحویل فوری
امتیاز ۵ از ۵
price report
محلول محرک موی ماینوکسیدیل 2 درصد | پاک دارو
ارسال رایگان
تحویل فوری
نمایش تمام ۲۵ فروشگاه

تغییرات قیمت

مشخصات ماینوکسیدیل ۵ درصد پاک دارو ۶۰ میلی لیتر

مشخصات کلی
موارد مصرف
درمان ریزش موی آندروژنیک, محرک قوی رویش مو
مواد تشکیل دهنده
هر 100 میلی لیتر محلول موضعی ماینوکسیدیل حاوی 5 گرم ماینوکسیدیل می باشد., این فرآورده حاوی 47.2 درصد اتانول می باشد.
مکانیسم اثر
ماینوکسیدیل ۵ درصد پاک دارو با تحریک فولیکول‌های مو، موجب رشد مجدد موها می شود. مردانی که در اوایل شروع ریزش مو هستند، مردانی که حداکثر منطقه طاسی آنها کمتر از ۱۰ سانتی‌متر مربع باشد و کسانی که پیش از مصرف دارو تراکم موهایشان حداقل ۲۰ تار مو در هر سانتی‌متر مربع باشد، به ماینوکسیدیل ۵ درصد پاک دارو بهتر جواب می‌دهند. حداقل شش ماه زمان لازم است تا نتایج درمان ظاهر شوند و برای کسب نتیجه، مصرف داروها باید به طور مداوم در این مدت ادامه یابد. موهای تازه ابتدا نرم، کرک مانند و بدون رنگ و به زحمت قابل رویت هستند ولی در اثر ادامه درمان به تدریج رنگ و ضخامت موهای جدید شبیه موهای دیگر سر خواهد شد., مقدار مصرف به میزان طاسی بستگی ندارد. لذا نیازی به مصرف بیشت از ۸۰ قطره (۲ میلی لیتر) در روز نمی باشد. ماینوکسیدیل ۵ درصد پاک دارو در بطری ۶۰ میلی لیتری است که یک اپلیکاتور نیز به همراه آن می باشدکه به وسیله آن می توانید میزان مصرف را کنترل نمایید., ماینوکسیدیل ۵ درصد یا 2 درصد؟, ماینوکسیدیل ۵ درصد پاک دارو به شکل موضعی (محلول ۲٪ یا ۵٪) برای درمان طاسی مردانه و ریزش موی آندروژنیک در مردان و زنان استفاده می‌شود. از آنجا که در زنان مصرف ماینوکسیدیل ۵% و ۲% تفاوت زیادی ایجاد نمی‌کند، بهتر است از محلول ۲% ماینوکسیدیل استفاده شود تا از احتمال رویش موهای ناخواسته در سایر نواحی بدن جلوگیری شود.
احتیاط در مصرف
قبل از مصرف این دارو در موارد زیر با پزشک خود مشورت کنید:, وجود هر گونه حساسیت به ماینوکسیدیل و هر گونه ابتلا به اختلالات پوستی دیگر، التهاب، خراشیدگی یا آفتاب سوختگی پوست سر، بیماری قلبی و فشار خون بالا, مصرف همزمان این محلول با فرآورده های پوستی دیگر, استعمال در سایر نواحی بدن به جز پوست سر, مصرف در افراد زیر 18 سال و افراد مسن, نکات قابل توصیه به بیمار:, مصرف این دارو در زنان با نظر پزشک مجاز است., مصرف این دارو در حاملگی توصیه نمی شود., مصرف این دارو در دوران شیردهی ممنوع است., قبل از مصرف دارو بایستی موها و پوست سر خشک و تمیز باشند., برای خشک کردن موها بعد از استفاده از محلول ماینوکسیدیل از سشوار استفاده نکنید., زمان لازم برای جذب مناسب دارو به پوست سر حدود 2 تا 4 ساعت می باشد، بنابراین بهتر است طی این مدت از شستن سر و یا تماس آن با بالش و یا کلاه خودداری کنید., استفاده از دارو در مناطقی از سر که ریزش مو در آنها بیشتر است حائز اهمیت است., از تماس محلول با چشم، بینی یا دهان خودداری شود. در صورت تماس اتفاقی محل مورد نظر را با مقادیر زیاد آب خنک شستشو دهید., در صورت نیاز به استفاده از رنگ مو، حالت دهنده یا سایر فرآورده های مربوط به مو بهتر است 2 ساعت قبل و بعد از مصرف فرآورده مورد نظر، از محلول ماینوکسیدیل استفاده نکنید. لازم به تذکر است که پس از این مدت نیازی به ازدیاد مصرف دارو نیست و مصرف محلول ماینوکسیدیل باید طبق روال عادی دنبال شود., ممکن است تا 2 هفته اول شروع درمان، ریزش موها افزایش یابد که این امر طبیعی است، ولی در صورت ادامه با پزشک خود مشورت کنید., معمولا بین 2 تا 4 ماه مصرف مداوم محلول ماینوکسیدیل برای مشاهده رویش موهای جدید لازم است., موهای تازه ابتدا نرم، کرک مانند و بدون رنگ و به زحمت قابل رویت هستند ولی در اثر ادامه درمان بتدریج رنگ و ضخامت موهای جدید شبیه موهای دیگر سر خواهد شد., چنانچه بعد از مدت 4 ماه تغییری حاصل نشد با پزشک خود مشورت کنید., ار آنجا که در زنان مصرف محلول ماینوکسیدیل 5% و 2% تفاوت زیادی ایجاد نمی کند بهتر است از محلول 2% ماینوکسیدیل استفاده شود تا از احتمال رویش موهای ناخواسته در سایر نواحی بدن جلوگیری شود., این محلول فقط برای مصرف خارجی است., توجه کنید در ظرف قبلا باز نشده باشد., از مصرف داروهای تاریخ گذشته خودداری کنید., پس از مصرف در بطری را محکم ببندید., از مصرف این محلول در مجاورت گرما، شعله و هنگام سیگار کشیدن خودداری کنید.
عوارض جانبی
هر دارو به موازات اثرات مطلوب درمانی ممکن است باعث بروز بعضی عوارض ناخواسته نیز گردد. اگرچه همه این عوارض در یک فرد دیده نمی شود، لیکن در صورت بروز هر عارضه ای با پزشک یا داروساز مشورت کنید., این عوارض عبارتند از: خارش، بثورات جلدی، واکنش های حساسیتی مثل قرمزی یا التهاب صورت، افزایش ریزش مو، سوزش پوست سر و ندرتا سر درد, در صورت تداوم عوارض مصرف دارو را قطع کرده، موها و پوست سر را به خوبی شستشو دهید و یا پزشک خود مشورت کنید.
شرایط نگهداری
در دمای زیر 30 درجه سانتیگراد دور از نور و حرارت نگهداری و از یخ زدگی محافظت نمایید., از دسترس اطفال دور نگه داشته شود.
مقدار و نحوه مصرف
مقدار مصرف هر دارو را پزشک تعیین می کند. مقدار تجویز معمولی این دارو به قرار زیر است:, هر 12 ساعت (صبح و شب) هر بار یک میلی لیتر تا خط نشانه بر روی مناطق کم موی سر از قسمت وسط به اطراف چکانده شود., مقدار مصرف به میزان طاسی بستگی ندارد، لذا نیازی به مصرف بیش از 2 میلی لیتر در روز نمی باشد., در صورت فراموش کردن یک نوبت مصرف این دارو، به محض یاد آوردن آن را مصرف کنید. ولی چنانچه نزدیک به زمان مصرف بعدی رسیده باشد، صبر کنید سر وقت از آن استفاده کنید و در این صورت مقدار عادی را مصرف کرده و مقدار آن را 2 برابر نکنید.
محتویات بسته
بطری پلاستیکی 60 میلی لیتر همراه با قطره چکان
ساخت
ایران
تاریخ انقضاء
بین 6 ماه تا 3 سال

محصولات مشابه

spinner